Lks Zgoda Zawada Książeca - strona nieoficjalna

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

pon.

Linki Sponsorowane

Historia Klubu

LKS "Zgoda" Zawada Książęca

Początki klubu sięgają lat trzydziestych. Podobnie jak w innych miejscowościach Raciborszczyzny, klub rozpoczął działalność sportową od gry w palanta. W 1950 roku utworzono sekcję piłki nożnej, która w pierwszych latach swego istnienia przeżywała zarówno wzloty jak i upadki, w postaci kilku przerw w rozgrywkach. Początkowo drużyna rozgrywała swoje mecze w klasie „C” i „B”. Po latach gry w klasie „B”, w sezonie 1979/80 zespół awansował do klasy „A”. W 1982 r. powołano Ludowy Klub Sportowy Zgoda Zawada Książęca. Wtedy też klub rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej, co pozwoliło na poprawę bazy sportowej (m.in. nadbudowano i rozbudowano istniejącą skromna szatnię, tworząc tzw. „Klub Olimpijczyka”). W sezonie 1982/83 zespół piłki nożnej uzyskał awans do klasy terenowej. Niestety z uwagi na konieczność remontu płyty boiska w Zawadzie Książęcej, zespół odbywał treningi i rozgrywał mecze mistrzowskie na stadionie miejskim w Raciborzu. Była to jedna z głównych przyczyn spadku formy zawodników – po dwóch latach gry w klasie terenowej klub spadł do klasy „A”, w której rozgrywał swoje spotkania mistrzowskie. Po pewnym czasie przebywania w klasie ,,A", klub spadł do klasy ,,B" i później do klasy ,,C" w której aktualnie walczy o awans.

Polecam :)

Strona na Facebooku!

Lks "Zgoda"Zawada Książęca 4:0 Lks Adamowice
2014-04-27, 17:00:00

oceny zawodników »

Lks Bogunice Lks Zryw Rudnik
Lks Jankowice Lks Sparta Babice
Lks Grzegorzowice LKS Dzimierz
Lks "Zgoda"Zawada Książęca 4:0 Lks Adamowice
LKS Pstrążna LKS Strzelec Rzuchów

Derby Gminy Nędza
Ładowanie...

Strona na Facebooku!

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Wymiana Butonów!

Jeżeli jesteś zainteresowany wymianą buttonów, skontaktuj się z jednym z administratorów.

Nasz nieruchomy button:

Link do wklejenia: http://www.lkszawadaksiazeca.futbolowo.pl